کفپوش پلی یورتان ورزشی ، اجرای کفپوش پلی یورتان ورزشی

  • نویسنده : محمد غفاری
  • 4/24/2018 11:43:05 AM
  • 32 Love
  • 3 نظر

ويژگی كفپوش های پلي یورتان ورزشی

کفپوش پلي یورتان ورزشی يك پليمر گرما سخت می باشد و به عنوان يك كفپوش ورزشی با قابليت بالا شناخته شده است. در ميان فرمولهاي مختلف كفپوش پلي يورتان ورزشی، كفپوشهايي كه در آنها از رزينهاي هگزیون استفاده شده است مناسب استفاده براي پاركينگ ها و امور ساختماني و سالن های ورزشی و پیست های دو میدانی و اسب دوانی هستند كه در ضخامتي در حدود 2 تا 3 ميلي متر اجرا ميشوند. اين لايه ي نازك شايد در ظاهرتوانايي خاصي نداشته باشد اما بايد گفت كه اين نوع پوشش به علت خاصيت خمش پذيري و انعطاف پذيري، مي تواند به خوبي تنش هاي ايجاد شده در سطح را ختثي و در مقابل ضربه و فشار مقاومت كند كه اين امر يكي از برتري هاي کفپوش پلی یورتان ورزشی نسبت به کفپوش اپوكسي است.

كفپوشهاي پلي يورتان ورزشی در برابر كفپوشهاي اپوكسي نسبت به ايجاد خط و خش مقاومت بيشتري از خود نشان ميدهند . در مورد مقاومت شيميايي ، کفپوش پلي يورتان ورزشی مي تواند انتخاب خوبي بسته به شرايط و محل اجرا باشد. كفپوش پلي يورتان ورزشی نسبت به دسته نسبتاً وسيعي از حلالها ، روغنها و .... مقاومت خوبي نشان ميدهد.

اما در شرايط خاص شيميايي (شديدا اسيدي يا قليايي ) کفپوش اپوكسي توانايي بهتري دارد. مقاومت کفپوش پلي یورتان هاي هگزیون به اشعه UV در مقايسه با اپوكسي از مهم ترين ويژگي هاي آن است . كفپوش هاي اپوكسي در مجاورت با نور خورشيد در مدت زمان كوتاهي تغيير رنگ ميدهند اما کفپوش پلي یورتان ها هگزیون در اين شرايط مقاومت بالاتري دارد.

کفپوش پلی یورتان ورزشی

کفپوش پلی یورتان ورزشی، کفپوش دو جزئی بر پایه پلی یورتان می‌باشد که بعنوان یک کفپوش استاندارد و بدون درز به شکل یکپارچه برروی سطح سالنهای ورزشی طراحی و اجرا می‌گردد.

کفپوش پلی یورتان ورزشی به دلیل دارا بودن استانداردهای لازم و استفاده از مواد گرانول لاستیکی در اجراء ، این کفپوش را به عنوان گزینه اول انتخاب در فضاهای باز و سالنهای ورزشی کرده است. کفپوش پلی یورتان ورزشی در رنگها و طیف های مختلف با شفافیت و جلای بالا, محیط را بسیار زیبا و آرامبخش می‌کند. ضمناً کفپوش پلی یورتان ورزشی از الاستیسیته و انعطاف پذیری نسبی نیز برخودار می‌باشد که این خصوصیت آنها را به گزینه مناسب جهت اماکن ورزشی تبدیل می‌کند.

کاربرد کفپوش پلی یورتان ورزشی

خصوصیات فنی کفپوش پلی یورتان ورزشی مانند: مقاومت زیاد در مقابل سایش و قابلیت اجراء در فضاهای باز وسرپوشیده و مقاوم در مقابل برف وباران و سرما وگرم آن را در رده مناسب ترین کفپوش ها برای محیط‌های ورزشی، تجاری، آموزشی و مکانهای تفریحی و ویلاهای شخصی و پارکینگ‌ها قرار می‌دهد.  

مزایای کفپوش پلی یورتان ورزشی

- جلوگیری از آسیب دیدن ورزشکاران و لغزش بدلیل اصطکاک وگیرایی سطح کفپوش.
- قابلیت اجراء درمحیط‌های باز و سالنهای چند منظوره ورزشی رشته‌های بسکتبال- والیبال- هندبال- فوتبال- تنیس وبازی کودکان.
- مقاوم در مقابل سایش , برق فشار قوی, آتش و نیروهای دینامیکی و استاتی.
- زیبا, شفاف, قابل شستشو و بدون درز و یکپارچه .
- عدم جذب انواع آلودگی‌های محیطی.
- کاملاً بهداشتو آنتی باکتریال .
- بالاترین میزان نیروی جذب ضربه.
- امکان خط کشی و طراحی بر روی کفپوش.
- سازگار با محیط .
- قابل اجرا روی تمامی‌سطوح( فلزی، بتنی، سنگی، اسفالت، چوبی و غیره)
- مقاوم در برابر انواع اسیدها، اب باطری، روغن موتور و ترمز، بنزین، گازوئیل و تمامی‌شویندها.
- نگهداری و ترمیم پذیری آسان.
- ضد لغزندگی